top of page
_UCN9199.jpg

"Life is a lot like jazz. It's best when you improvise."

George Gershwin

Nisa Yıldız, Antalya

Swing dansları ile bir süredir ilgileniyorum. Benim için öğretilen bilgi kadar kurduğum iletişim, aldığım destek de çok önemli bir faktördür. Ben sadece haftanın bir günü dans edip sadece dans konuşan bir öğrenci değil, bir sorunum olduğunda, kendimi kötü ya da iyi hissettiğimde bunu açıkça yansıtan biriyim. Bu noktada kurduğum iletişime oldukça karşılık aldım; hem heyecanımı hem üzüntümü hem neşemi paylaşabildim. Bunun yanında birebir çalışabildiğim bir ders olması ben ne kadar farklı yerlerden (teorik, pratik) bilgi öğrenmek istediysem hepsine karşılık bulmak beni daha da fazla motive etti.

Mélissa Fecchi, Luxembourg

Going to Ceren’s classes always made me happy. It did not matter if it was a swing dance lesson or a solo jazz class, Ceren is always professional, in a good mood and knows how to explain steps and patterns to you and keeping it fun. No matter what, she has a smile to offer and makes you feel like your questions are welcome. She does not judge you. This is something I really appreciate. It is not easy to be a good dancer all the time, but Ceren never makes you feel like you are not. It always felt like I belonged, even when I was being a slow learner. So thank you! And hope to dance with you soon!

 

Ayça Aydın, İstanbul

Ceren’den 6 hafta boyunca solo caz  başlangıç seviye dans dersleri aldım. Bu 6 hafta boyunca solo cazın temel seviye hareket bilgisi edindim. Online olarak yapılan dersler oldukça eğlenceli ve tüm bu eğitim evimin konforunda gerçekleşti. Ceren her dans hareketini, eğitime katılan herkesin kavraması için tekrar tekrar göstermekten bıkmayan bir eğitmen. Ses tonu ve enerjisi sayesinde pandemi günlerinde hayatıma tatlı bir dokunuş gerçekleşti. Ceren'in dans derslerinin diğer seviye eğitimlerine de devam etmeyi planlıyorum.

 

Martina Natella & Roumany Israil, Germany

We had the pleasure of working with Ceren in Luxembourg, where we were teachers and organizers. Ceren is a passionate dancer and a very dedicated teacher and her love for the dance shows! She works tirelessly to discover the roots of the dance, makes space for students to explore and doesn't shy away from performing. We can't wait to dance with her again!

Nihan Yılmazer, Ankara

Ceren hocam hem teknik dans bilgisiyle hem de bu dans türünün kültürüyle ilgili bizle paylaştıklarıyla her ders ufkumuzu genişletiyor. Onun o tatlı dans stüdyosunda geçirdiğimiz 1 saatte kendimizi 1900’lerin başına ışınlanmış gibi hissediyoruz. Pandemi döneminde tüm tedbirleri alarak yaptığımız derslerde öğrendiklerimizi yasaklar bittiği zaman dans gecelerinde kullanmak için sabırsızlanıyoruz. Ankara’da onun gibi bir hoca bulabilmek büyük şans!

Madalena Paumier, Portugal

What I really loooove about Ceren dance classes is her very special technique: the smile in your face, the musique in your body, the pleasure in your heart .... oh yes, and how to put all these little things together to go for some joyful swing steps :) Suddenly, all the complicated moves become easier!!

 

 

bottom of page